SPFP – Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych

Menu pomocnicze

AKTUALNOŚCI

TOP DESIGN award

Ruszyła szósta edycja konkursu TOP DESIGN award towarzyszącego wydarzeniu arena DESIGN. Produkty wyróżniające się doskonałym wzornictwem, odpowiadające na potrzeby współczesnego rynku można zgłaszać do 30.11.2013 r.

Celem konkursu jest niezmiennie od sześciu lat wyróżnienie tych firm, które stawiają na współpracę z projektantem, w niej właśnie upatrując szansy na zakończoną zwycięstwem rywalizację z konkurencją. O statuetkę TOP DESIGN walczyć mogą zarówno producenci jak i autorzy projektów, których produkty są dostępne na rynku nie dłużej niż dwa lata lub zostaną wprowadzone do produkcji w 2014 r.
W konkursie nagradzane są produkty reprezentujące niemal każdą sferę życia od mebli i wyposażenia wnętrz po przemysł, transport publiczny i medycynę. Dodatkowo, międzynarodowe jury będzie miało prawo nagrodzenia jednego produktu, wyróżniającego się zastosowanymi materiałami, ponieważ to właśnie MATERIAŁY będą hasłem przewodnim arena DESIGN 2014.

Wszystkie produkty są wysokiej jakości, wszystkie można oceniać wysoko a cały konkurs z roku na rok zyskuje na jakości produktów do niego zgłaszanych – tak o TOP DESIGN award 2013 wypowiadał się prof. Marek Adamczewski z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, członek kapituły konkursowej. Jury wskazywało również na fakt, iż konkurs mobilizuje coraz większą liczbę producentów do traktowania dobrego projektu jako priorytetu.

Wśród firm, których produkty zostały nagrodzone statuetką TOP DESIGN award 2013 znalazły się: NOTI, Balma, Zelmer Market Landor Polska, Meble Vox, Deante, Libet Polska oraz Delta Light.

Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa, grupach tematycznych i kryteriach oceny znajdują się pod adresem: www.arenadesign.pl