SPFP – Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych

Menu pomocnicze

AKTUALNOŚCI

SPFP Pin it!

Organizowana właśnie wystawa pt. SPFP Pin it! jest pierwszą od dłuższego czasu prezentacją dokonań członków Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych SPFP – projektantów różnych grup: tych z najmłodszego pokolenia, i tych już z bardzo poważnym dorobkiem. Naszym celem jest szerokie propagowanie wiedzy o wielu pożytkach, płynących z udanej współpracy firm z profesjonalistami-projektantami wzornictwa.

Będzie to wystawa wybranych projektów – zrealizowanych, wdrożonych, będących w ofercie rynkowej. Zaprezentowany zostanie potencjał polskich projektantów, których praca w istotny sposób przyczynia się do znaczących sukcesów wielu firm – dużych i małych, obecnych na rynku od wielu lat i od niedawna. Chcemy promować wzornictwo jako dziedzinę, ale także pomagać przedstawicielom różnych firm w zdobywaniu wiedzy o działalności i sukcesach naszych projektantów, nawiązywaniu kontaktów z profesjonalistami, którzy mogą pomóc w odniesieniu sukcesu na rynku.

Na wystawę SPFP Pin it! została wybrana autorska kolekcja wyselekcjonowanych produktów, które istnieją w obiegu publicznym – można je wyszukać w Internecie, są znane z różnych prezentacji, ale dotąd nie zestawiono ich razem. Kuratorami wystawy i autorami tej koncepcji są: Mikołaj Wierszyłłowski i Nikodem Szpunar, dwaj projektanci ze średniego i najmłodszego pokolenia, legitymujący się licznymi sukcesami. Wybór tych, a nie innych prac jest autorską decyzją kuratorów, którzy zadbali o stworzenie całościowej ekspozycji, oddającej klimat współczesnego postrzegania tego, co rozumiemy jako DESIGN.

Wystawa SPFP Pin it! zaprezentowana zostanie podczas imprezy arenaDESIGN’2016 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, która odbywać się będzie w dniach 08.-11.03.2016 r. Jest to impreza o coraz większym znaczeniu, ceniona zarówno przez przedsiębiorców, związanych z branżą meblową i wzornictwem, jak i przez prasę, media oraz coraz szerszą publiczność, zainteresowaną nowymi trendami.

Autorzy prac: Marek Liskiewicz, Malafor, Marta Krupińska, Krzysztof Kossak, Lidia Kupczyńska-Jankowiak, Janusz Konaszewski, Czesława Frejlich i Zespół, MOWO Studio, Andrzej Bikowski, Jolanta Rudzka-Habisiak, Tomasz Rudkiewicz, Łukasz Stawarski, Puff Buff, Tomek Rygalik, Renata Kalarus, Jan Godlewski, Maja Ganszyniec, Paweł Jasiewicz, Łukasz Wysoczyński-Studio Robot, Jan Buczek, Wojciech Wybieralski, Wojciech Małolepszy, Jakub Marzoch, Marta Niemywska-Grynasz, Jakub Gołębiewski, Nikodem Szpunar, Wierszyłłowski i Projektanci

SPFP dziękuje wszystkim zaangażowanym w powstanie wystawy. Szczególnie firmom VOX i Fagerhult za pomoc w budowie ekspozycji i oświetlenie wystawy.