SPFP patronem honorowym 10-tej edycji konkursu Design 32.

Co pokazuje nam przegląd najlepszy projektów dyplomowych z najważniejszych uczelni w Polsce? Jaki obraz młodego środowiska akademickiego z naszego kraju prezentuje konkurs? Czy możemy w tym wyborze zobaczy przyszłość projektowania w Polsce? Czy możemy odnaleźć rozwiązanie naszych dzisiejszych problemów?

Czy realizacje początkujących projektantów są odbiciem naszych ambicji i oczekiwań? A może są to jedynie niemożliwe do zrealizowania szkolne próby, akademickie wizje i artystyczne fantazje nieprzystające do rzeczywistości?

Czy będziemy mogli kiedyś użyć niektórych z tych projektów? Czy te realizacje mogą stać się nowym rozdziałem projektowania w Polsce? Czy dyplomowe prace dadzą nam świeże inspiracje i pozwolą na przemyślenie roli designu w naszym kraju?

Kim będą w przyszłości młodzi projektanci wchodzący obecnie do zawodu? Czy dyplomy będą dla nich przepustką do profesjonalnej kariery? Czy są wśród nich osoby, które zrewolucjonizują nasze myślenie o designie?

Na te wszystkie za pytania odpowiada co roku konkurs Design 32 – Najlepsze Dyplomy Projektowe publicznych uczelni artystycznych w Polsce organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.

To jedyny taki konkurs w Polsce, zajmujący znaczącą pozycję pośród innych wydarzeń poświęconych designowi i mogący się

poszczycić gronem znakomitych laureatów, takich jak nagradzana za swoje fotografie Dominika Koszowska czy Jan Bajtlik, jeden z najbardziej rozchwytywanych dzisiaj młodych ilustratorów i grafików.

Historia naszego projektu zaczęła się 10 lat temu.

Od tego czasu pokazujemy szeroką perspektywę młodego projektowania w kraju – zaznaczamy obszary zainteresowań, pokazujemy tematykę dyplomową, która często jest odbiciem aktualnych tendencji w projektowaniu.

Jubileuszowa edycja konkursu to nie tylko standardowy konkurs i wystawa w Rondzie Sztuki. To również wystawa podsumowująca 10 lat konkursu, którą obejrzymy podczas Łódź Design Festival.
Zapraszamy!